Sıkma Çatı Köpük Kilogram Fiyatları

Sıkma Çatı Köpük Uygulaması

Yeni nesil izolasyon tipi olan çatı köpüğü eskiden tavan aralarında kullanılan cam yünü şilte ve strafor malzemelerinin yerini almaktadır.Kullanım alanına göre çatı zeminine yada çatı tavanına içten uygulama yapılabilir.

Daire tipi çatı katlarında çatı köpüğü çatının tavanına uygulanarak yaşam alanını direkt korumaya almış olur.İçerisindeki bileşenler sayesinde soğuk ile temasını keserek kışın ısınmak için harcanan enerji maliyetini düşürür yazın ise doğrudan gelen sıcak havayı engeller.Çatı katı altındaki dairelerde yaşayan aileler için çatı köpük uygulaması çatının tabanına yapılmalıdır.Bu sayede ısınan havanın dairenin üstünden çıkma ihtimali de ortadan kalkmış olur.

İçerisindeki bileşenler sayesinde yüksek yoğunlukta sıkışan ve yoğunlaşan ham madde ek yersiz uygulama yapılarak zeminlere uygulanır.Bu yüksek yoğunluk sayesinde maksimum fayda sağlamış olur. Poliüretan köpük sprey birçok alanda kullanılabilme özelliğine sahiptir.İster beton zemin ister ahşap zemin olsun bir çok alana tutunabilir.

Çatı Köpük İzolasyon Özellikleri

 • Enerji tasarrufu sağlar,
 • Alev almaz,alev yürütmez,
 • Bakteri,böcek barındırmaz,
 • Su itici özelliğine sahip olduğundan su yalıtımına da katkı sağlar,
 • Yüksek ısı izole etkisine sahip olduğu için ısıyı hapseder,ısı kaçaklarını azaltır,
 • Üzerinde depolama yapılabilir,
 • Çatıyı sağlamlaştırır,
 • Isınmak için harcanılan enerji maliyetlerini düşürür,
 • Çevre dostudur,doğaya zarar vermez.

Çatı Köpük Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılacak alan elverişli hale getirildikten sonra (nem ve tozdan arındırılması gerekmektedir).Mobil izolasyon uygulama araçları ile 60 metre hortum ile istenilen bölgeye yüksek basınçlı poliüretan makinesi ile tabancadan püskürtme yöntemi ile uygulanır.Ham Maddenin yoğunlaşması 3-4 saniye sürede gerçekleşmektedir.Tam oluşumunu ise 30 saniyede tamamlamaktadır.Püskürtme yöntemi ile uygulama yapıldığından çatı üzerinde en zor girinti ve çıkıntılı bölgelere dahi uygulama kolaylıkla yapılır.

Uygulama yapılan bölgenin teslimat süresi uygulama yapılan alanın metrajına göre değişmekle birlikte 100 metrekare alana ortama uygulama süresi 45 dakika ile 90 dakika arasında değişebilmektedir.

Gürel Yalıtım  Mühendislik İnşaat Sanayi Ticaret Şirketi olarak profesyonel ekibimiz 7 gün 24 saat hizmet vermekte.Sizde bu yeni nesil izolasyon malzemesi ile tanışmak ve poliüretan sprey kaplama kilogram ve metrekare fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “Sıkma Çatı Köpük Kilogram Fiyatları

 1. Avatar
  Erkan Özdemir Reply

  Kolay gelsin Ortalama 110 m2 çatı %70 profil %30 da ağaç çatı kendim oturduğumdan soğuk/sıcak sorunun çözümü için 5mm köpük düşünüyorum. fiyat hakkında bilgi istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir